Ogłoszenia parafialne: 4.12.2022 II niedziela adwentu.

1.   Po raz dwudziesty trzeci, w drugą niedzielę adwentu, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2.   Towarzystwo Przyjaciół Żydowa serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem - dnia 6 grudnia br. Mikołaj z prezentami wyruszy spod Domu Socjalnego o godz. 16:00 i przejedzie ulicami Żydowa.

3.   W czwartek 8 grudnia br. obchodzimy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4.   Mimo, że nie obowiązują już ograniczenia pandemiczne, w tym roku ze względu na przygotowanie do Nawiedzenia  (rekolekcje szkolne i parafialne) kolęda będzie odbywać się podobnie jak w ubiegłych latach. Parafia będzie podzielona na 8 części, dla której będą sprawowane Msze św. począwszy od pierwszego dnia po Bożym Narodzenia. Rodziny i osoby samotne, które będą chciały spotkać się na wspólną modlitwę oraz na rozmowę duszpasterską, będą mogły zaprosić indywidualnie. Pozwoli to unikać „wymuszonych” spotkań kolędowych, a jednocześnie dla rodzin, które wyrażą taką ochotę, będzie można poświęcić 20 lub 30 min., a nawet więcej jeśli będzie taka potrzeba i pragnienie. Szczegółowe zasady zapraszania na wizyty kolędowe podam w przyszłym tygodniu.

5.   W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. jest okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. Całodzienna Spowiedź Adwentowabędzie w sobotę 17 grudnia br.

6.   Msze św. roratnie są we wtorki i piątki o godz. 17:00. Zachęcam, aby dzieci przychodziły z lampionami, a dorośli ze świecami.

7.   W poniedziałek od godz. 15:00 do 16:00 w biurze parafialnym będzie pełnił dyżur pracownik Administracji Cmentarza.

8.     W najbliższym czasie będą następujące spotkania:

a.    Kandydaci do Bierzmowania z klas ponadpodstawowych mają obowiązkowe spotkanie w sobotę od godz. 9:00 do 11:00 w Świetlicy SP w Żydowie. Spotkanie poprowadzi p. dr Monika Białkowska, redaktorka i dziennikarka „Przewodnika Katolickiego” oraz autorka kilku publikacji.

b.   Spotkanie Biblijne – 15 grudnia br. o godz. 18:00.

9.    Świece Caritas i opłatki można nabywać  w zakrystii i w biurze parafialnym.

10.Trwa akcja charytatywna „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Ze względu na kryzys wiele osób może być i pewnie będzie w trudniejszej sytuacji niż w poprzednich latach, proszę o zainteresowanie się szczególnie osobami samotnymi i nie tylko. Jeśli ktoś zauważy, że komuś potrzebna jest pomoc, proszę to zgłaszać do mnie, będziemy próbowali pomagać na miarę naszych parafialnych możliwości. Pamiętajmy, że chrześcijańskie pomaganie zaczyna się od wrażliwego wzroku, idzie przez współczujące serce i dopiero na końcu zagląda do portfela.

11.W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Kopernika, ul. Reymonta i ul. Jana Pawła II do wspólnego przygotowania naszego kościoła do niedzielnej liturgii. Początek sprzątania o godz. 8:30.

12.Dnia 3 grudnia br. zmarł śp. Jerzy Michalczak, l, 76 zam. w Żydowie. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….

Żydowo, 3 grudnia 2021 r., ks. prob. Krzysztof Prus

Możesz dodać swój komentarz do ogłoszeń parafialnych

Czy będą organizowane może w tym roku pielgrzymki?

Komentarz moderatora: Trudno powiedzieć, czas jest nie pewny, zagrożenie covidem-19 nadal bardzo realne i stan rozwojowy. W minioną sobotę była pielgrzymka do Lichenia i nie było chętnych. W autobusie 50-osobowym jechała 22 osoby. Z Bogiem

Czy dzieci komunijne w najbliższą niedzielę 6.12 mają święcenie medalików ??

Komentarz moderatora: Witam. Tak jak podałem w ogłoszeniach duszpasterskich, przekładamy poświęcenie na inny dogodny czas. Z Chrystusowym pozdrowieniem ks. Prus

Czy bieżące informacje o zmarłych z parafii i o terminach pogrzebu nie będą już

Komentarz moderatora: Szanowny Parafianie/Parafianko, Informacje o zmarłych z parafii i terminach pogrzebu są umieszczane równolegle na FB i na WWW. Jedyna różnica polega na tym, że po pogrzebie informacja zostaje usunięta z www, a pozostaje tylko na fb. "Ostatnio" nie pojawi

Dużo jest już zrobione,więc rusztowania to dobry znak ,że będzie kontynuacja pra

Komentarz moderatora: Nie wiem czy dużo jest zrobione, ale prowadzone są prace w miarę posiadanych środków finansowych i uzyskanych pozwoleń Konserwatora Zabytków. Raczej nie uda się w tym roku wykonać wszystkich zaplanowanych prac ze względu na szczupłość środków finansowych.

Kiedy jest Święto Nawiedzenia i specjalne oddanie czci naszej Matce Boże Gurowsk

Komentarz moderatora: W kalendarzu liturgicznym, który służy do określenia obchodów świąt i uroczystości w liturgii jest tak zwana "Tabela pierwszeństwa dni liturgicznych". Jeśli następuje zbieżność świąt, określa, które danego dnia jest obchodzone. Dnia 31 maja przypada świę

Witam po co stoją te rusztowania jak i tak się nic nie dzieje stać proboszcza na

Komentarz moderatora: Szanowny/a Anonimie... Już wkrótce prace będą prowadzone z wykorzystaniem rusztowań, za które obecnie nie ponosimy. Firma udostępniająca rusztowanie, postawiła je wcześniej, bo nie była pewna, czy będzie miała możliwości techniczno-osobowe w późniejszy

proboszcz przesadził z cmentarzem nie zna prawa i próbuje kasować duże pieniądze

CZY W TYM ROKU BEDZIE MOZE ORGANIZOWANA PIELGRZYMKA DO CZESTOCHOWY?

Komentarz moderatora: Na razie taka pielgrzymka nie jest planowana, ale może warto się zastanowić. Pozostaje wybrać odpowiedni miesiąc i dzień tygodnia, który mógłby odpowiadać innym osobom.

do poprzedniej wiadomości-
bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

kiedyś 8.09 to było oddanie czci Matce Bożej Gurowskiej

Komentarz moderatora: Teraz oddajemy cześć MB Gurowskiej w święto Nawiedzenia NMP, bo takie było wezwanie kościoła w Gurowie i wtedy można uzyskać odpust, czyli darowanie win za grzechy popełnione i już odpuszczone. W tym roku 8 września przypadało w niedzielę, więc w liturg

następne >>

piątek,